16.01.2010.

Chelsea 7-2 Sunderland ☻

Strijelci na Stamford Bridgeu su danas bili veoma raspoloženi, Chelsea je s čak 7:2 svladao Sunderland i održao pokaznu vježbu svoje napadačke moći, ujedno izjednačivši i najuvjerljiviju klupsku pobjedu u Premier ligi. Izostanak Didiera Drogbe gotovo da se nije ni osjetio jer već u prvom poluvremenu londonska je momčad došla do nedostižna četiri pogotka prednosti.

Nicolas Anelka u osmoj je minuti načeo mrežu gostiju, a deset minuta kasnije Florent Malouda udvostručio prednost. Katastrofalno loša obrana Sunderlanda pokleknula je i u 22. minuti kada je fantastičan pogodak postigao Ashley Cole, a 11 minuta prije odmora na 4:0 povisio je Frank Lampard.

Razbijanje Sunderlanda nastavilo se i u drugom poluvremenu, već u 52. minuti Michael Ballack je povisio na 5:0, a četiri minute kasnije Sunderland se nakratko probudio pogotkom Boudewijna Zendena. Drugim pogotkom Anelke Chelsea je u 65. minuti došao do 6:1, a u posljednjoj minuti utakmice svoj drugi pogodak postigao je i Lampard. Konačnih 7:2 postavio je Darren Bent u drugoj minuti sudačke nadoknade.